ΔΠΜΣ Ζώα: Ηθική, Δίκαιο,Ευζωία

STUDY WEEKEND ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ, 19-21 ΜΑΪΟΥ 2023

Το ΔΠΜΣ Ζώα: Ηθική, Δίκαιο, Ευζωία σε συνεργασία με το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών του Harvard University και με την υποστήριξη του Εργαστηρίου Εφαρμοσμένης Φιλοσοφίας του ΕΚΠΑ διοργανώνει study weekend στο Ναύπλιο, στις εγκαταστάσεις του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών του Harvard University από την Παρασκευή 19 έως την Κυριακή 21 Μαΐου 2023.

Κεντρικοί ομιλητές κατά την διάρκεια του study weekend θα είναι η Kristen A. Stilt (Professor of Law, Faculty Director of the Animal Law & Policy Program and Director of the Program on Law and Society in the Muslim World, Harvard University), και ο Νικόλας Πρεβελάκης (Senior Lecturer in Sociology, Department of Social Studies, University of Harvard, Aναπληρωτής Διευθυντής Ανάπτυξης Αναλυτικών Προγραμμάτων του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών).

Δείτε το πλήρες πρόγραμμα του study weekend εδώ.